Debrecen, 270 néző, vezette: Haszonits M., Gangel L., Sipos R., Pálkövi B.

Vay - Csíki, Kovács B. (1), Vincze, Dancsfalvi, Vaszjunyin A. - Hetényi P., Wéber, Könczei 1, Saluga, Berta - Kunaev 1, Emanuelsson, Milan, Kaskov (1), Troshin - Hári, Godó, Barabás. Edző: Romanov Dmitrij, Razov Igor

UTE: Pleszkán - Kiss D., Lindgren (1), Pance, Mihalik 1, Virág T. - Hegyi Á. (1), Huba 1, Nemes, Csanyi 1(1), Kiss Á. - Garbacz Á. (1), Dósa, Feil, Gröschl, Hodos - Zalavári, Sommer, Pichler Á., Dömötör, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

35:01 - 2:1 Kunaev (Kaskov, Kovács B.) ee
39:47 - 2:2 Csanyi (Garbacz Á.)
61:11 - 2:3 Huba (Csanyi, Hegyi Á.)

Kiállítás: 6 perc  + 10 perc fegyelmi (Hári) ill. 10 perc
Lövések: 36 ill. 36 (11:13, 12:13, 13:8, 0:2)

Az első négy percben próbálgatták egymást a csapatok. Előbb a hazaiak indultak meg, Pleszkán háromszor is nagyot védett. A 8. percben Pance helyzete maradt ki, de ekkor már a lilák voltak a jobbak. A hazaiak emberelőnyben fel sem tudtak állni, majd Kiss Ákos lőhetett volna gólt. Pleszkán két nagy védése után az Újpest játszott fölényben, de gólt nem sikerült lőni. A második játékrész hazai támadásokkal indult, majd újpesti emberelőny következet. De most újra megesett, ami az utóbbi időben nem, eladtuk a korongot, Könczei büntetett, 1:0. A gól után erősen nyomott az Újpest, két kapuvas után Mihalik végre egyenlített, 1:1. De megint a hazaiak jöttek fel, és Kunajev révén kapuvasas góllal ismét vezetést szereztek, de Csanyi az utolsó pillanatban egyenlített, 2:2. A harmadik harmadban a hazaiak támadtak többet, a 48. perc után jött ki az Újpest. De a helyzetek itt is, ott is kimaradtak, a döntés a hosszabbításra maradt. A túlóra nem volt hosszú, Csanyi lövését még fogta Vay, de Huba bombája döntött, 2:3.
Két vereség után kétpontos győzelmet arattunk a Debrecen ellen. Jó úton jár az Újpest!

Szilassy Zoltán: "Egy pontot itt hagytunk, ezért csak kétharmad részben vagyok elégedett. Hatvan perc alatt is eldönthettük volna ezt a mérkőzést, de néhány játékosom egyéni hibákat vétett, és könnyű gólszerzési lehetőséghez juttatta ellenfelünket. A Debrecen képzett, jó játékosokból álló csapat, ki is használta ezeket a lehetőségeket. Csapatom erejét mutatja, hogy ebből a helyzetből fel tudtunk állni. A harmadik harmadban nagyon fegyelmezetten játszottunk, és végül egy bődületes nagy góllal eldöntöttük a mérkőzést. Győzni mindig jó." (jkb.hu)